Historia ogrodu – wstęp

W tym miejscu chciałbym zebrać informacje dotyczące kolejnych etapów powstawania naszego ogrodu i historii ogrodu.

Ponieważ nie prowadziłem tego bloga od początku istnienia ogrodu to pierwsze sześć-siedem lat tj. czas od momentu gdy staliśmy się właścicielami działki do teraz postaram się odtworzyć na bazie posiadanej dokumentacji fotograficznej.

Dobrym pomysłem będzie chyba podzielenie tego okresu na poszczególne lata i krótkie przedstawienie najważniejszych wydarzeń związanych z ogrodem jakie miały miejsce w każdym z tych lat.

Ta formuła niestety nie pozwoli na oddanie tego ile pracy i wysiłku kosztowało nas doprowadzenie ogrodu do dzisiejszego kształtu ani ile mieliśmy z tego radości i satysfakcji.

Wiele rzeczy zostanie zapewne w tym opisie pominięte a wiele innych, jak na przykład budowa kompostownika, ogrodzenia czy tarasu nadawałoby się na rozbudowane samodzielne wpisy. Z czasem postaram się uzupełniać historię ogrodu o brakujące wydarzenia a opisy innych rozbudowywać.

Jednak na tę chwilę ważne jest dla mnie aby przynajmniej zacząć od zebrania najważniejszych wydarzeń i uporządkowania ich w przejrzysty sposób jednocześnie pokazując jak ogród zmienił się na przestrzeni tych kilku lat. A zmienił się bardzo…

Historia ogrodu

Historia ogrodu – 2011

Historia ogrodu – 2012

Historia ogrodu – 2013

Historia ogrodu – 2017

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *