Budowa domu
W niniejszym wpisie chciałbym zaprezentować Ci drogi czytelniku fotoreportaż z przebiegu budowy domu. Pozornie nie jest on związany bezpośrednio z ogrodem. Z drugiej strony dom to najważniejszy element ogrodu. Od niego wszystko się zaczęło i ogród jest przecież rozwinięciem i za razem dopełnieniem domu.
Jako, że nie jest to blog budowlany nie będę się skupiał na szczegółach związanych z poszczególnymi etapami budowy i wykańczania domu. Zamiast tego chciałbym pokazać jak nasz dom „rósł”. Przy okazji zobaczyć można jak zmieniało się otoczenie domu w czasie jego budowy.
Sielanka
Dom zbudowany wg projektu o nazwie Sielanka z pracowni projektowej Horyzont. Przy okazji przygotowywania tego wpisu odwiedziłem ich stronę internetową i zauważyłem, że nasz projekt wciąż jest jednym z najpopularniejszych.
Ponieważ wszelkie formalności były już dawno pozałatwiane, umowa z ekipą podpisana a materiały dostępne pozostawało nam jedynie oczekiwanie na wiosnę.
Budowa domu rozpoczęła się pod koniec marca 2012 roku. Więcej informacji na temat roku 2012 we wpisie pt. Historia ogrodu – 2012.
Poranek w dniu rozpoczęcia budowy był pogodny, po mroźnej nocy pozostał szron. Wkrótce pracę rozpoczęła koparka i ekipa budowlana.
Z tygodnia na tydzień dom rósł i nabierał kształtów…
Na zakończenie kilka zdjęć przedstawiających gotową Sielankę.
Bardzo ciekawy blog. Czy będą jakieś zdjęcia z wnętrza? 🙂
Dziękuję za pierwszy komentarz 🙂 jak założę blog lajfstajlowy albo o wnętrzach to tak 😉
Dom to integralna część ogrodu.
Czemu zdecydowaliście się na ściany z betonu komórkowego? Czemu nie np. ceramika albo silikaty? Pytam z ciekawości, bo ta decyzja przede mną 🙂
Gdy porównywaliśmy materiały to beton komórkowy miał najlepsze parametry jeśli chodzi o izolacyjność. Choć w porównaniu do porotermu to chyba różnice są pomijalne zwłaszcza, że przecież i tak dochodzi ocieplenie. Natomiast ściany wewnętrzne są zbudowane z silikatów ze względu na dużą zdolność tego materiału do akumulacji ciepła.
Drugi powód takiego wyboru materiałów na ściany to fakt, iż tak po prostu było w projekcie.
Z praktycznego punktu widzenia i pewnej perspektywy czasu mogę dodać, że w silikaty paskudnie trudno wbija się gwoździe 😉 Powieszenie obrazka na takiej ścianie raczej wymaga wiercenia. Natomiast beton komórkowy jest wystarczająco miękki.
Super!
Jaki powinien być koszt projektu domu jednorodzinnego np.
130 m2? Z góry dzięki 😉
Niestety nie wiem jaki powinien być koszt. Natomiast koszt projektu Sielanki, czyli projektu typowego to z tego co widzę obecnie ok 2500 zł. Gdy my go kupowaliśmy był chyba nieco tańszy. Adaptacja to koszt ok 1500 zł, choć może być droższa w zależności od ilości ewentualnych zmian. No a projekt indywidualny to koszt jak sądzę w granicach kilkunastu tysięcy PLN.
Witam, naszą Sielanke trochę zmieniliśmy. Zmiany dotyczą portalu oraz salonu, w którym zrezygnowalismy z sufitu, mamy przestronny salon z antresola. Mieszka się rewelacyjnie. Pozdrawiam
DSC_0404.JPG
Witaj Aga możesz pokazać swój salon z antresola ponieważ też chcemy tak zrobić 🙂 szukamy inspiracji
Witam,
Czy mogę prosić o podesłanie na e-mail zdjęć Twojego salonu z antresolą? Planuję podjąć się tego projektu i jestem na etapie planowania wnętrza. Ciekawi mnie jak taka antresola się prezentuje. Byłabym niezmiernie wdzięczna 🙂
Pozdrawiam,
Asia
j.suwik92@gmail.com
Niestety w tym projekcie, o ile mi wiadomo, nie ma antresoli. Sam też takiej nie posiadam. Na upartego pewnie dałoby się to jakoś zorganizować na etapie adaptacji i po uzyskaniu zgody autora projektu.
Jaki jest kolor elewacji?