Szklarnia balkonowa

Szklarnia tarazowa

Zaczął się marzec, w Kazachstanie jak wiemy już wiosna. U nas tym czasem zima się rozkręca. Mrozy w prawdzie zelżały za to śniegu przybywa. Rzadko mamy tak piękną i obfitą w śnieg zimę, więc cieszmy się nią dopóki trwa.

Pada śnieg
Dziś kolejny dzień obfitych opadów śniegu. Jest pięknie!
Kacper w ogrodzie
Do naszego ogrodu zawitał taki Kacper.
Bukszpan pod śniegiem
Śnieżna czapa na bukszpanie.

Pomimo zimowej radości czas biegnie nieubłaganie. Ani się obejrzymy i u nas też zacznie się wiosna. Nie dajmy zatem pięknej zimowej aurze uśpić naszej czujności i szykujmy się do wiosny.

W marketach już zaczyna się sprzedaż wiosennego asortymentu ogrodowego. Zakup róż, drzewek czy krzewów owocowych w tej chwili mija się z celem, bo w związku z pokrywą śnieżną i zmarzniętą ziemią nie bardzo jest co z nimi zrobić.

Natomiast można już zacząć kupować nasiona roślin ozdobnych i warzyw na rozsady. W marcu można wysiać już tunbergie czy pięknie kwitnące latem i jesienią dalie. Mi zostało trochę nasion obu tych roślin z poprzednich lat i właśnie od dalii zamierzam zacząć tegoroczne wysiewy.

Aby nie zawalić rozsadą wszystkich parapetów zaopatrzyliśmy się w szklarnię balkonową. Dziś przyszedł czas na jej skręcenie.

Szklarnia balkonowa

Składanie mini szklarni
Rozpoczynamy składanie szklarni.

Konstrukcja szklarni wykonana jest z impregnowanego drewniana a „szyby” są z tworzywa sztucznego.

Złożona szklarnia balkonowa
Szklarnia posiada wysuwane półki, dobrze spasowane drzwi dwuskrzydłowe na magnes oraz podnoszony dach.

Wymiary szklarni balkonowej, szerokość x wysokość x głębokość: 70 x 124,5 x 50 cm. Do dyspozycji są 4 poziomy o regulowanej wysokości, co daje 1,4 metra kwadratowego dodatkowej powierzchni na rozsadę.

Okienko dachowe
Zawias zabezpiecza przed samoczynnym opadaniem okienka dachowego.
Mini szklarnia
Szklarnia balkonowa po złożeniu.

Teraz pozostaje zdobyć pojemniki na rozsadę i jak najszybciej wysiać nasiona. Jak dobrze pójdzie zajmę się tym za tydzień.

Szklarnia złożona. Czas na kawę.
Po zakończonej pracy czas na kawę!

Page with Comments

  1. Szklarnia piękna. Sałata już powinna być wysiana. Duszek Kacper marznie, a ja jestem ciekawa gdzie trzymasz krasnale ogrodowe? Chodzi o te małe pracowite:p

    1. Tak sprawdza się. W tym roku przygotowywaliśmy w niej pomidory i dynie. Przy czym jeśli chodzi o zwrot z inwestycji to podejrzewam, że musielibyśmy jej używać wiele lat aby koszt zakupu zrównał się z kosztem tych kilkunastu-kilkudziesięciu najwyżej sadzonek jakie ostatecznie trafiają do gleby. Natomiast satysfakcja i radość z własnej rozsady jest bezcenna 🙂

      Szklarenkę kupowaliśmy w Tchibo na jakiejś jesiennej wyprzedaży. Wyszło prawie za pół ceny w sezonie więc warto poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *